
Rozwiązania
dla firm
Polacy należą do bardzo aktywnych w biznesie narodów, a nasze PKB zasilane jest głównie przez mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Tylko w 2016 roku nad Wisłą powstało prawie 340 tysięcy różnego rodzaju firm, głównie spółek i jednoosobowych działalności gospodarczych. Mikroprzedsiębiorca w naszym kraju to zazwyczaj kobieta – Polki chętnie biorą sprawy w swoje ręce, mają ciekawe pomysły na własną działalność, inwestują w biznes i we własny rozwój. Aby jednak sfinansować własną działalność – tak jej założenie, jak i dalsze prowadzenie – często potrzebny jest kredyt dla firm. Pod tym terminem kryć mogą się różne produkty dedykowane właścicielom przedsiębiorstw, takie jak kredyt inwestycyjny czy kredyt obrotowy.
Dzięki tym narzędziom finansowym każdy mniejszy lub większy biznes może się dziś rozwijać w bardzo dynamiczny sposób. I tak, kredyt obrotowy przeznaczony jest na bieżącą działalności firmy (taką jak wynagrodzenia pracowników, koszty administracyjnych czy zakup wyposażenia); kredyt inwestycyjny pokryje nowe przedsięwzięcia (np. zakup lub modernizację parku maszynowego czy floty samochodowej, szkolenia pracowników oraz zakup nieruchomości, która pozwali nam na rozwój). W tym momencie warto podkreślić, iż kredyt dla firm przyznawany jest w większości po upływie minimum roku od rozpoczęcia działalności, jednak na rynku znajdują się też oferty finansowania dla znacznie mniej doświadczonych przedsiębiorców.
Kredyt dla firm od pierwszego dnia działalności pomoże więc sfinansować dobry pomysł na własny biznes. Jak więc widać, możliwości, które daje kredyt dla firm, są bardzo duże i bardzo różnorodne – tak, aby wpisać się w równie bardzo różnorodne potrzeby polskich przedsiębiorców. Jak jednak zorientować się w bogatej ofercie banków, wiedzieć, co dla nas najlepsze i dokonać trafnego wyboru? Korzystając z pomocy doświadczonego Eksperta Finansowego nie musimy martwić się żadną z powyższych kwestii!
Kto może ubiegać się o kredyt dla firm?
Każdy kto ukończył osiemnasty rok życia, posiada pełne zdolności do czynności prawnych oraz prowadzi działalność gospodarczą na terytorium Polski.

Jakie rodzaje działalności gospodarczej są akceptowane przez banki?
-indywidualna działalność gospodarcza
-Spółki osobowe – cywilna, jawna, komandytowa, partnerska
-Spółki kapitałowe, akcyjna, z o.o.
Jaki może być cel kredytowania?
– Dowolny, związany z działalnością firmy